«Торгівля людьми. Міф чи реальність?»

18 жовтня 2017 р. в рамках  Європейського дня боротьби з торгівлею людьми у читальному залі обласної наукової бібліотеки відбулася освітня година  «Торгівля людьми як соціальна проблема сучасності».
Для обговорення цієї проблеми з учнями Хмельницького ліцею та попередження злочинної експлуатації  була запрошена практичний психолог міського Центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Антоніна Віговська, яка розповіла що жертвами його можуть стати чоловіки, жінки і діти як з метою примусової праці, так і сексуальної експлуатації. Нині у світі понад 21 мільйон людей є жертвами примусової праці. Чоловіки, жінки і діти потрапляють до рук торговців людьми, як у власних країнах, так і за кордоном.

Якщо донедавна  переважала торгівля людьми з метою сексуальної експлуатації, то зараз лідирує трудова експлуатація. Так само змінилося і співвідношення жертв торгівлі людьми за статтю – якщо раніше майже 85% потерпілих були жінки, то зараз понад 60% складають чоловіки. .

Торгівля людьми та експлуатація доведених до відчаю людей – загрози, що зростають в умовах економічної кризи та збройного конфлікту. Важка ситуація багатьох українців, зокрема, внутрішньо переміщених осіб, робить їх більш схильними приймати будь-які пропозиції працевлаштування.

Під час заходу відбулася презентація книжкової виставки «Торгівля людьми. Міф чи реальність?», перегляд та обговорення тематичного фільму «Небезпечна гра». Разом з учнями психолог проаналізувала основні психологічні чинники, які впливають на прийняття рішення ризикувати в питанні виїзду за кордон і основні психологічні ресурси не помилитися у виборі.


            Підводячи підсумки, присутні зауважили, що такі бесіди дуже необхідні сьогодні, адже вони дають усвідомлення того, що найвищою цінністю є людина, її здоров`я, недоторканість та безпека.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.