Культура спілкування у молодіжному середовищі.

Пізнавальна і змістовна бесіда відбулась в Хмельницькому політехнічному коледжі 10 лютого 2021 р. з студентами 2-го курсу група Ат-192 та психологом Хмельницького міського центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді – Джал Антоніною.

В переддень святкування Дня закоханих ця тема є особливо актуальною і важливою у дружніх стосунках. Однак, головною метою зустрічі було ознайомитися із складовими успішного спілкування в більш ширшому значеннні: з друзями, колегами, батьками, викладачами тощо. Цими складовими є жести, емоції та слова.

Студенти отримали інформацію про ці поняття, значимість кожної складової по силі впливу на співрозмовника, чому важливо навчитись їх розпізнавати, які з них і навіщо треба практикувати у власній комунікації, Обговорили переглянуті відеоролики та дійшли згоди у тому, що психологи недарма надають найбільшого значення саме жестовій мові.

Її сміливо можна назвати  прихованою мовою тіла людини. Серед трьох компонентів по силі впливу на співрозмовника їй виділяють 53%. На другому місці – емоції – 43% , найважливіша з яких звичайно ж посмішка. Словам відводять лише 7 % по значущості впливу на співрозмовника. Однак гарну, дотепну, зв’язну, логічну мову не можна недооцінювати, це також важливий чинник у спілкуванні.

 Уміння слухати, не поспішати з рекомендаціями чи нав’язливою допомогою,  вивчати психологію жінки та чоловіка, розумітися на них – ці теми були цікаві аудиторії та спонукали їх до запитань, коментарів, позитивної емоційної реакції.

Дякую викладачеві коледжу Сурковій Т.В та співробітнику Савицькій Т.П у організації заходу та підтримки у важливій справі – просвітництву молоді.

Підготувала психолог Центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді – Джал Антоніна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.