На цьому наголошувалося під час відкритої зустрічі із гостями львівського центру Емаус. Центр підтримки людей з особливими потребами, яка відбулась у Хмельницькій міській раді.
Місія центру «Емаус» – творити нову модель суспільства, у якому жодна людина не є відкинутою через свою розумову чи фізичну ваду, в якому кожну людину з особливими потребами цінують та приймають.
Представниці центру, дві Надії, Надія Калачова (Nadya Kalachova) та Nadya Nadilna поділилися досвідом роботи львівських організацій із дорослими людьми з розумовими і фізичними вадами: працевлаштування, майстерні, підтримане проживання, а також поспілкувалися з присутніми на заході батьками, в сім’ях яких виховуються такі діти, фахівцями соціальної сфери Хмельницького, які працюють з цією категорією людей.
Під час зустрічі присутні також мали можливість поспілкуватися з 32-річним Романом Максимовичем Роман Максимович, працівником майстерні при Храмі Різдва Пресвятої Богородиці у Львові. У нього синдром Дауна, але це не заважає йому розвиватися, працювати над собою. Молодий чоловік декламує вірші, грає у шахи… Хвороба не заважає йому їздити з представницями «Емаусу» Україною, щоб свідчити – суспільство змінюється, а «Емаус» – це дружній колектив, інноваційні проекти та щоденна робота, яка має сенс.
Люди з розумовими вадами мають особливе покликання й бути повноцінними членами суспільства важливо для них – переконані працівники центру, які через різного роду ініціативи прагнуть свідчити про це в суспільстві.
У школах, університетах, молодіжних спільнотах вони розповідають про покликання людей з особливими потребами, видають про них книги, замість того, щоб оплакувати неповносправність, допомагають батькам та родині відкрити її глибший сенс, захоплюватись життям свого близького, організовують для них семінари підтримки та реколекції тощо.
Дякуємо за ініціативу проведеня зустрічі Олексій Балаботкін (Olexiy Balabotkin)
Джерело: https://khm.gov.ua/…/lyudy-z-invalidnistyu-mayut-buty-povno…