Ви вважаєте, що прийшов час привчати дитину до горщика, але не знаєте з чого почати? Почніть з себе: перестаньте проявляти з цього приводу занепокоєння. Процес освоєння горщика дитиною пройде легше і швидше, якщо мама ставитиметься до цього спокійно. А слідуючи простим правилам, вам вдасться швидко навчити дитину опанувати новий навик.
Більшість батьків вважає, що чим раніше привчати дитину до горщика, тим краще. Це не зовсім вірна думка, що склалася історично. Ще 30 років тому не було пральних машин-автоматів і одноразових підгузків. Мами прали, сушили і дезінфікували дитячі пелюшки вручну. Цей процес займав колосальну кількість часу. І чим раніше вдавалося привчити дитину до горщика, тим більше часу з’являлося у мами на інші домашні справи. Більшість педіатрів сходяться на думці, що привчати малюка до горщика потрібно з 18 до 30 місяців.
У цей період у дитини дозрівають ділянки мозку, що відповідають за контроль м’язів, котрі беруть участь в процесі ходіння в туалет.
Терпіння та позитив
Головне – запастися терпінням і налаштувати себе на те, що одразу нічого не буває, до мети доведеться йти поступово і в жодному разі не можна лаяти дитину, а тим більше на неї кричати. Інакше всі зусилля будуть марними. Потрібно пам’ятати, що у кожної дитини – свій характер, свій рівень розвитку, тому до кожної потрібний свій підхід і час на звикання до горщика.
Оберіть горщик
Почніть з вибору правильного горщика. Підберіть максимально простий варіант з широкою основою. Головне – ніяких звукових і світлових ефектів!Далі познайомте дитину з горщиком. Поясніть для чого він потрібен і як ним користуватися. Ставте дитячий горщик в одному і тому ж легкодоступному місці, щоб малюк самостійно міг ним скористатися при необхідності. Почніть кожні 1,5-2 години висаджувати малюка на горщик. Хлопчика, як і дівчинку, привчати до горщика слід з сідання.
Хваліть
Обов’язково хваліть дитину після кожного успішного випадку. Запам’ятайте, хвалити потрібно не дитину, а результат її дій. У разі промаху, після низки успіхів, ні в якому разі не сваріть малюка! І жодним іншим способом не виказуйте розчарування, злість чи інші негативні емоції. Це дуже важливо. Дитині має подобатися ходити на горщик. Не порівнюйте дитину з іншими дітьми! Використовуйте це правило у всіх аспектах життя малюка.
Іграшки — нашкодять
Не змушуйте дитину довго сидіти на горщику. Якщо її сечовий міхур порожній – ваші старання будуть марними. З попереднього правила випливає наступне: не давайте дитині іграшки, тетріс, телефон, пульт, планшет та інше, щоб утримати її на горщику. Це не допоможе навчитися ходити на горщик, навпаки, привчить до думки, що горщик – це таке місце для ігор.
Залежність від громадської думки
Тепер давайте повернемося до початку: чому батьки в нашій країні так сильно хочуть привчити дитину до горщика раніше природного віку? По-перше, страхи і сильна залежність від громадської думки. “Що буде, якщо знайомі мами дізнаються, що малюкові вже 2 роки, а він ще не ходить на горщик?! На нас же будуть показувати пальцем!” По-друге, бажання самих батьків бути кращими. Звучить це приблизно так “Я чудова мама, тому моя дитина раніше почне ходити на горщик.”. Повторюємо, це залежить не від вашого бажання, страхів або чужої думки, а тільки від швидкості дозрівання певних ділянок мозку у дитини.
І на завершення зауважу в дитячому колективі або оточенні братів і сестер діти вчаться швидше. Справа в тому, що дитина не бачить, як це роблять дорослі! Перед батьками стоїть завдання за допомогою одних лише слів і жестів навчити малюка тому, чого він ніколи не бачив. Тому будьте терплячі і бажаємо вам успіхів.