Як навчити дитину засинати самостійно

Як навчити дитину засинати самостійно

Дитина не хоче лягати спати – часто батьки зіштовхується з такою проблемою. Вкладання затягується на довгі години, що відображається на нервовій системі обох. Чому дитина не хоче спати і що робити в таких випадках.

Сон — це невідоме

Для маленької дитини сон – це невідомий, часто лякаючий стан. Батьки допомагають  їй подолати цей страх і відчути себе в безпеці, дозволяючи заснути у себе на руках або постійно будучи поруч. Така «прив’язка» сну до людини скоро стає пасткою, як для самого малюка, так і для його батьків. Адже ледь мама або тато виходять з кімнати, почуття безпеки зникає!

Вміння засинати — навик

Тим часом, будь-яка здорова дитина старша 6 місяців, у якої немає неврологічних проблем, здатна заснути сама і проспати 5-7 годин, не прокидаючись. Уміння засинати самостійно – такий же навик, як і ходіння або володіння столовими приборами. Він не з’являється сам по собі, йому теж потрібно вчитися!

Своє спальне місце

Перші місяці дитячий сон складається переважно з довгої фази швидкого сну, коли малюк бачить сновидіння, і короткого глибокого сну. Разом вони складають цикл довжиною в 40-45 хвилин, при зміні яких дитина прокидається. Головне завдання батьків в цьому віці – зберігати стабільні умови навколо малюка. Якщо дитина заснула на руках, то прокинувшись між циклами, вона злякається, виявивши себе в іншому місці. Саме тому так важливо, щоб у дитини з народження було своє спальне місце.

Перезбудження

Дуже часто причиною небажання дитини засинати може служити перезбудження. Це трапляється через надмірно активних дії у другій половині дня, перегляд мультфільмів або ігор на планшеті. Щоб дитину було легше вкласти, обирайте більш спокійні розваги перед сном, а також не дозволяйте дивитися мультфільми безпосередньо перед відходом до сну. Телевізор допустимий не менш, ніж за годину до сну.

“Вікно в сон”

Ви, напевно, не раз помічали, що дитина тре очі. Але через певні причини не укладали її в цей час спати: треба було ще її погодувати, покупати, вона начебто активно продовжувала грати, ви були зайняті і т.д. В результаті ви пропускаєте найбільш сприятливий момент для укладання і потім – “місія нездійсненна”. Засічіть час, коли малюк починає терти очі і робіть все можливе, щоб укласти його саме в цей період. Так ви заощадите собі нерви і не зробите зайвих хвилювань своєму чаду.

Низька активність

Ще однією причиною небажання дитини відправлятися в ліжко може бути занадто низька активність протягом дня. Наприклад, через погану погоду ви не гуляли на вулиці. В результаті малюк недостатньо набігався і награвся, словом не втратив належної кількості енергії, і вона у нього в надлишку. В ідеалі дитина повинна втомлюватися настільки, щоб проблем укладанням у вас не було. При цьому заняття бажано підбирати різнобічні, знижуючи плавно активність до вечора.

Потреба в мамі

Іноді діти відмовляються засинати, бо їм не вистачає мами. Можливо, ви недостатньо часу приділяєте дитині через свою роботу або з інших поважних причин. Тому малюк таким чином вимагає від вас уваги. З мамою він заспокоюється і засинає легше.

Інші фактори

Найбільш поширеними факторами, коли дитина складно засинає також можуть бути: спека, холод, голод, прорізування зубів, кольки. Використовуйте допоміжні заспокійливі засоби: м’ятний чай, теплу ванна з лавандою. Спостерігайте за своєю дитиною. Огорніть її любов”ю та піклуванням і солодких вам снів.

6 коментарів до “Як навчити дитину засинати самостійно”

  1. Дитина в 1 рік і 9 місяців не хоче чи не може лягти спати.
    В чому може бути проблема і що для цього потрібно робити? Прошу жопоможіть

  2. Міліна: Причина може бути в тому , що в дитини сильно перезбуджена нервова система. (діти в цей період дуже збуджуются.) допомогти може ванна з лавандою. якщо дуже потрібно звернітся до педіатра можливо , випише заспокійливі.

  3. Доброго дня,моїй дівчинці 9р,і вона нехоче спати у своїй кімнаті,каже що їй страшно,а коли засинає ,все одно в ночі приходить до нас )незнаю як з цим боротись,і виробити в неї звичку засинати в своїй кімнаті)

  4. Доброго дня. Дитині 1,4 як навчити самостійно засинати, якщо засинає тільки з ГВ? Щоб колихати взагалі мовчу, впирається, виривається і відмовляється лежати навіть..

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.