Планування часу

Час — найцінніший дар, який дає нам життя. Головне вміти ним правильно розпоряджатися. Як навчитися це робити, адже кожного дня ми повинні виконувати безліч завдань, що продовжують одне в інше. Досить складно зрозуміти, яке з них є більш пріоритетним, а яка може зачекати, якому потрібно присвятити багато часу, а з яким можна впоратися дуже швидко.

Принцип встановлення пріоритетів

Щодня визначайте цілі, які потрібно досягнути. Керувати часом — значить інвестувати час у те, що ви хочете отримати від життя.

Принцип ефективності

Секрет успіху полягає у вмінні концентрувати свою увагу на найголовніших завданнях. Старайтеся виконати кожну задачу вчасно, не зволікаючи з її вирішенням.

Принцип пріоритетного планування

Спробуйте щодня складати список завдань, які ви повинні сьогодні виконати та вказувати ступінь їх важливості, використовуючи просту шкалу, наприклад: 1 — вкрай важливо, 2 — дуже важливо, 3 — порівняно важливо. Визначивши найважливіші завдання, можете зосередитися на їх виконанні, а потім, за наявності часу, й на інших, менш важливих.

Принцип пошуку вигоди від управління часом

Вчіться відділяти істотне від другорядного. Докладаючи свідомих зусиль і концентруючи свою увагу, ви зможете визначити, що є найважливішим для успіху та зростання працездатності і зосередитеся на досягненні саме цих цілей. Планувати свої завдання і цілі потрібно на рік, на місяць, на тиждень і на день.

Планування на рік

Кожного грудня складайте свій план на майбутній рік. Раніше це робити безглуздо, а якщо будете складати річний план в січні, то втратите час, так як рік вже почнеться. Планування на рік – це фіксація найбільш значущих цілей і подій на цей період часу. Запишіть в свій план ті види діяльності, якими ви вже займаєтеся і ті, якими ви хочете зайнятися. Позначте важливі для вас дати, і не тільки щодо кар’єри і роботи, а й особистого життя.

Планування на місяць

Плани на місяць потрібно писати в один з останніх днів попереднього місяця. Зазвичай це займає не більше 2 годин. Використовуйте той же підхід, що й у річному плануванні, проте, плани на місяць повинні бути вже більш конкретизованими. Щоб нічого і нікого не забути, використовуйте календар – вірний помічник в будь-якому плануванні.

Планування на тиждень

Плани на тиждень складаються в неділю ввечері. Якщо вам комфортніше планувати вранці, то робіть це в понеділок перед початком робочого дня. Те, що записано в вашому тижневику, має наближати вас до ваших глобальних цілей – тих, які ви описали в річному плані. Тому сміливо викреслюйте з тижневого плану все те, що не принесе вам ніякої користі. Особливо важливо записувати в тижневий план те, що ви ніяк не наважуєтеся зробити або лінуйтеся.

Планування на день

Планувати свій день найкраще ввечері попереднього дня. Засипати знаючи, що у вас все під контролем, набагато приємніше. Список ваших справ на день повинен завжди бути у вас під рукою. Неважливо, чи будете ви писати їх ручкою в блокнот або ж записувати в додаток на смартфоні, головне, щоб ви могли зазирнути туди буквально в будь-який момент.

Чому планування так важливе

Правильно спланувавши свої дії і поставивши перед собою ясні цілі, ви відчуєте внутрішній спокій, так як будете знати: ви вірно розставили пріоритети і готові до продуктивної роботи. Кожен викреслений пункт зі списку справ буде приносити задоволення, а рівень стресу стрімко піде на спад.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.